Zimní nádech luxusu – různé tváře přírodního hedvábí

    21. prosinec 2022 Zimní nádech luxusu

    Vzbuzuje obdiv, poskytuje pohodlí a přitahuje pohledy... Přírodní hedvábí nenechá nikoho lhostejným. Jedná se o jednu z mála látek, která dokáže zažehnout emoce do červena. Přírodní hedvábí je lesklé, lehké, extrémně jemné a velmi smyslné. Všechny tyto přednosti znamenají, že se stále častěji objevuje nejen na stránkách módních časopisů, ale i v šatníku běžných smrtelníků.

    Kde se bere ta rostoucí popularita? Přečtěte si náš článek a objevte všechny tváře hedvábí!

    Dobývání světa – historie přírodního hedvábí

    Přírodní hedvábí je známé již více než 5000 let. Jeho historie začíná ve starověké Číně, kde ho – podle legendy – objevila císařovna Xi Lingshi, které jednoho odpoledne spadl do šálku horkého čaje zámotek bource morušového. Když se ho snažila vytáhnout, vlákno z kukly se začalo rozmotávat a vytvořilo tenké a jemné vlákno, odolné vůči roztažení a deformaci. Během dalších staletí byl způsob výroby hedvábí přísně střeženým tajemstvím, které znali jen vyvolení, shromáždění kolem císařského dvora. Čínský monopol byl zlomen až v roce 550, kdy se výroba hedvábí rozšířila do Konstantinopole a poté do Španělska, na Sicílii a do zbytku Itálie. Od 17. století je hedvábí známé po celém světě a dodnes ohromuje svou jedinečnou, rafinovanou krásou. Jsme si jisti, že jeho pozice mezi nejluxusnějšími produkty zůstane dlouho neochvějná!

    Půvab ušlechtilých látek a největší přednosti hedvábí

    Hedvábí je ceněno v každé zeměpisné šířce. O jeho přednostech můžete psát donekonečna - má extrémně trvanlivá a odolná vlákna proti roztažení a zároveň jsou velmi elastická, díky kterým se nedeformuje a dobře drží tvar, zachovává si původní velikost. Přírodní hedvábí je příjemné na dotek - hladké, měkké a extrémně lehké. Jedinečný je i jeho lesk - velmi jemný a díky tomu dodává noblesu i těm nejjednodušším šátkům a šálkám. Navíc umožňuje pokožce volně dýchat, nehromadí bakterie (je antialergický) a neelektrizuje. Navíc skvěle saje a odpařuje vlhkost, takže je ideálním materiálem pro každé roční období. Co víc si přát?!

    Správná péče - jak prát hedvábí?

    O péči o přírodní hedvábí koluje mnoho mýtů. Mezitím péče o tuto látku není složitá, ale měli byste se držet určitých pravidel. Nejdůležitější z nich je správné čištění. Jak prát hedvábí, aby si po dlouhou dobu zachovalo svůj jemný lesk a krásnou barvu? V první řadě zapomeňte na pračku – přírodní hedvábí je vhodné prát ručně ve studené vodě o teplotě do 30 stupňů Celsia s přídavkem jemného pracího prostředku, určeného pro praní jemných tkanin. Nezapomínejte, látku nedrhněte ani neždímejte – může dojít k poškození jejích vláken. Jemné praní je určitě lepší řešení. Nezapomeňte také důkladně vymáchat a vyždímat přebytečnou vodu do čistého ručníku a vypranou věc pak nechat přirozeně uschnout (mimo radiátory nebo slunce). Díky těmto pravidlům zůstanou vaše hedvábné šátky po dlouhou dobu v perfektním stavu.

    Přírodní a syntetické hedvábí – jak je od sebe rozlišit?

    Přírodní hedvábí je drahá a nákladná látka na výrobu, a proto na trhu najdete spoustu padělků ze syntetických vláken za nižší cenu a v rozhodně horší kvalitě. Jak se nenechat oklamat? Na první pohled těžko poznáte rozdíl, pravdu o původu látky nám prozradí až zkouška ohněm. Přírodní hedvábí je 100% biologicky odbouratelné - rychle a úplně hoří a vydává vůni nahřátého peří. Rayon naproti tomu taje a připomíná zápach hořícího plastu.

    Hedvábný šátek vzorovaný
    Hedvábný šátek vzorovaný
    Dámský hedvábný šátek
    Dámský hedvábný šátek
    Barevný pánský kapesníček do saka
    Barevný pánský kapesníček do saka

    EDalší a bezpečnější metodou je nákup hedvábných šátků od prověřeného dodavatele. U značky WITTCHEN najdete dámské hedvábné šátky, šálky a kapesníčky do kapsy sak, vyrobené z nejkvalitnějšího morušového hedvábí, vyznačující se krásným designem, nadprůměrnou měkkostí a jemným leskem. Pokud hledáte jedinečný dárek pro milovanou osobu, přírodní hedvábí splní všechny vaše požadavky. Nahlédněte do našeho internetového obchodu a zajistěte si každý den kousek luxusu. Podívejte se na naše typy na dárky! Nejlepší nákupy pouze s WITTCHEN!

    Hledáte nápad na stylizace s dámskými šátky? Podívejte se na náš Instagram a najděte si pro sebe to nejlepší řešení!

    Zavřít
    Srovnat produkty ()