12 kabelek ve stylu 50. let, které jsou trendem současnosti

    18 března 2021

    Hledáte kabelku ve stylu 50. let, která se bude hodit, jak ke stylu vintage, tak k současným módním tredům? Nenusíte dál hledat! Máme pro vás přehled kabelek ve stylu retro, které dodají ženskost vašemu outfitu v nadcházející sezóně.


    Kufříková kabelka – podstata stylu 50. let

    V 50. letech byl nejpopulárnějším modelem kabelek tzv. kufřík, čili středně velká kabelka s pevnou konstrukcí a lichoběžníkovým tvarem. Takové kabelky můžete nosit klasicky v ruce, za dvě ucha; většina modelů má připínací popruh,díky kterému můžete nosit kabelku přes rameno.


    Kufříkové kabelky nosily největší hvězdy filmu 50. let: Grace Kelly, Marylin Monroe, Kim Novak. Dokonale se hodily ke kostýmku nebo k oversize kabátu se širokými rameny, který v té době ženy nosily. Dnes je můžete kombinovat s jednoduchýma šatama nebo i s tričkem a džínama.


    Kožená kufříková kabelka na notebook Kožená kufříková kabelka s přezkou

    Malá kabelka à la 50. léta

    Statisticky vzato, nejčastěji nosí ženy nevelké kabelky. Malá kabelka s dlouhým popruhem se dokonale hodí ke každému outfitu, a díky nevelkým rozměrům je také velmi praktická. Jestli máte chuť na doplňky ve stylu retro, vyberte si malou kabelku ve stylu à la 50. léta; nejlepší je hranatého tvaru s ryze ženskými detaily, např. mašličkou. Nebo můžete přivázat na kabelku hedvábný šátek.


    Kožená kufříková kabelka s přezkou
    Dámská kožená kabelka podlouhlá Kožená kufříková kabelka s přezkou

    Pastelové kabelky ve stylu 50. let

    Léta 50. jsou z nějakého důvodu spojeny s pastelovými barvami. Odstíny blankytné, mint, jemné růžové nebo lila vstoupily nejen do interiérového designu, ale také ovlivnily barvy ledniček, kuchyně a pohovky. Staly se populárními také v dánském oblečení a doplňcích, možná jako protiváha tmavých barev války. Jestli i vy máte chuť vpustit do svého šatníku nějaké jasné barvy, obraťte pozornost na kabelky à la 50. léta v pastelových barvách.


    Velká kabelka v odstínu mint Velká kabelka v pastelové růžové barvě
    Kabelka ve tvaru půlměsíce Šedá kožená kufříková kabelka s reliéfním zdobením

    Zavřít
    Srovnat produkty ()